Pierwsze wewnętrzne szkolenie dla członków Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego

Dnia 8 Lutego 2015 roku odbyło się wewnętrzne szkolenie dla członków Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego zorganizowane przez vice prezesa Stowarzyszenia panią Julittę Siemiątkowską w Stargardzie Szczecińskim.
Pani Julitta razem z całym swoim zespołem z Instytutu Kosmetologii Fryzjerskiej TrichoMed przygotowała dla słuchaczy wykład poruszający najciekawsze zagadnienia dotyczące trychologii.
Informacje były dostosowane do różnego poziomu wiedzy uczestników ponieważ w spotkaniu brali udział nowi członkowie Stowarzyszenia, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z trychologią.
Szkolenie rozpoczęło się od przedstawienia informacjo o budowie skóry i włosa, Pani Julitta wytłumaczyła jak istotną rolę pełni każda z warstw skóry w prawidłowym wzroście włosa, ponadto Pani vice prezes wspomniała o tym jakie mamy drogi przenikania na skórze głowy, jak działa układ nerwowy, jak powstaje warstwa krystalizacji, co to jest linia Aubera, jak zbudowany jest włos, jakie naczynia krwionośne możemy wyróżnić na skórze głowy, oraz omówiła cechy około mieszkowe.
Pani Julitta zwróciła również uwagę na słownictwo jakim powinien posługiwać się profesjonalny trycholog, zauważyła że zdarzają się jeszcze sytuacje w których używanie niektórych słów jest niedopuszczalne.
Po zapoznaniu się z teorią każdy z uczestników spotkania był poddawany analizie skóry głowy pod mikrokamerą, a reszta słuchaczy rozpatrywała obraz który widzi na płótnie. Z wszystkich obserwowanych skór głowy, do zabiegów wybrane zostały trzy osoby, co pozwoliło uczestnikom poszerzyć wiedzę nie tylko teoretyczna, ale i praktyczną. Na sam koniec Pani Julitta ze słuchaczami szkolenia przeprowadziła krótki wykład z trichogramu, dzięki czemu uczestnicy mogli zapoznać się z wyglądem zdrowych i zniekształconych „korzeni” włosów.
Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymam wyjątkowy dyplom potwierdzający udział w przedsięwzięciu.
Dziękujemy raz jeszcze całemu zespołowi TrichoMed-u za zorganizowanie szkolenia bogatego w wiedzę teoretyczną i praktyczną!

936078_823749150993642_632844573079102234_nTekst: Kamila Zielińska

Facebook
Twitter
LinkedIn